30 července, 2019

Základny

Klubovna Polešovice

Oddíly působící v Polešovicích – Vlčata, Světlušky a Skauti, se každý týden scházejí v klubovně v Polešovicích na ulici Vinařská čp. 505. Tradičně zde probíhají družinové a oddílové schůzky, a různé střediskové akce (např. Halloween, opékání, promítání, přespání). Během schůzek krom klubovny využíváme také zahradu za klubovnou a mnohdy se jdeme podívat i na skalu, k rybníku, apod.

Klubovna prošla v letech 2017-2019 velkou rekonstrukcí.

Poloha klubovny

Stará Hájenka Osvětimany

Naší celoroční a táborovou základnou je již od roku 1991 hájenka v Osvětimanech. Pravidelně se zde konají tábory a několik akcí v průběhu roku.

Hájenka leží ve výšce 330 m n.m. V oblasti nazývané „Na Borkách“. Ve spolupráci s Lesním družstvem Osvětimany a našeho střediska byla hájenka v letech 2000-2003 zrekonstruována.

Poloha hájenky

Klubovna Vážany

Klubovna se nachází v obci Vážany v 1. patře kulturního domu. Jedná se o jednu místnost s úložným prostorem, nástěnkami a stůl s lavicemi. Klubovnu máme pronajatou od obce, která nám ji v roce 2018 zrekonstruovala. Schůzky máme v pátek rozdělené na světlušky a skautky. Před kulturním domem se nachází místo k parkování.

Poloha klubovny

Osada Vážany

Osada se nachází v území katastru Vážany,  jedná se o dřevěnou chatu, s možností přespání v podkroví.  V blízkém okolí se nachází suché WC, studánka, ohniště i plac pro stany. Nyní je ve stavu před rekonstrukcí.

Poloha Osady