Betlémské světlo

Skauti přiváží symbol míru a klidu po třicáté.

Je to opět tady. Ze skříní, sklepů a půd se vytahují lucerničky, oprašují, leští, upravují knoty, dolévá se lampový olej. Zkrátka přípravy na další rozvoz Betlémského světla po České republice jsou v plném proudu. Letos je to již po třicáté, co brněnští skauti ze střediska Řehoře Mendla zajišťují organizaci rozvozu.

Když v roce 1990 nastupovali skauti a skautky v Brně do vlaků s lucerničkami s Betlémským světlem, nikdo nedokázal odhadnout, jestli to není nejen poprvé, ale i naposledy. Kurýři tehdy s napětím vyhlíželi na každé zastávce, jestli tam na ně někdo čeká, jestli se informace o jejich cestě dostala k lidem, jestli je ta informace zaujala a jestli budou ochotni si pro světlo na nádraží přijít. Více na oficiálních stránkách.